Podziękowania dla Pracowników, Studentów i Doktorantów Wydziału Geoinżynierii

Szanowni Pracownicy, Studenci i Doktoranci
Wydziału Geoinżynierii,

Chciałbym serdecznie podziękować Wam Wszystkim i każdemu z osobna za Wasze zaangażowanie, trud i wysiłek włożony w niesienie pomocy osobom poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

Po raz kolejny pokazaliście, że los innych osób nie jest Wam obojętny, że empatia i współczucie jakie okazaliście innym nie jest na pokaz, a jest drogowskazem, którym kierujecie się w codziennym życiu. Jako społeczność Naszego Wydziału byliście zaangażowani w wiele akcji dobroczynnych. Zorganizowaliście zbiórkę artykułów spożywczych i pierwszej potrzeby, które trafiły na Ukrainę. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy zabawki i artykuły papiernicze, które zostały przekazane ukraińskim dzieciom przebywającym w Olsztynie i okolicach. Wielu pracowników Naszego Wydziału otworzyło swoje domy dając uchodźcom schronienie i wyżywienie, wielu zaangażowało się w niesienie pomocy w znalezieniu szkół dla dzieci i młodzieży ukraińskiej, a także pomoc w zorganizowaniu nauki języka polskiego. Nasi pracownicy i studenci jako wolontariusze pomagają na granicy a także koordynują prace sztabów kryzysowych w miastach naszego województwa.                    

Za te piękne i szlachetne gesty, za otwarte serca i pomocne dłonie jeszcze raz serdecznie dziękuję i wiem, że w obliczu trudnych i wymagających sytuacji społeczność Naszego Wydziału nigdy nie pozostanie obojętna!

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami,
Dziekan
dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM

* podziękowanie pdf