Pracownicy Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa grający w reprezentacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdobyli 1 miejsce w VI Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora Uniwersyt

VI Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w PoznaniuW dniach 1-3 marca 2019 r. odbyły się VI Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Turniej miał charakter szczególny, gdyż wpisywał się w uroczyste obchody 100-lecia czterech poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego.

Do składu reprezentacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w piłce siatkowej powołano aż 5 zawodników z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa: Mirosława Bełeja, Piotra Bilko, Grzegorza Krzana, Szymona Sawczyńskiego oraz Karola Szuniewicza.

Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w VI Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej zajęła 1 miejsce, wygrywając w finale 2:1 z Politechniką Poznańską. W półfinałach UWM w Olsztynie wygrał 2:0 z Uniwersytetem Łódzkim. W całym turnieju reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko 2 sety.

W Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej o Puchar Rektora Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu uczestniczyło ponad 170 zawodników z 15 drużyn: Politechnika Koszalińska, AGH Kraków, Uniwersytet Łódzki, Akademia Sztuki Wojennej, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Gdańska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet A. Mickiewicza w Poznaniu I i II.

Więcej informacji czytaj