Solidarni z Ukrainą – uczymy języka polskiego

Solidarni z Ukrainą plakat

Uczymy języka polskiego i pomagamy uchodźcom z Ukrainy odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Wspólnie z Wydział Humanistyczny UWM i Parafią Greckokatolicką pw. Pokrowy Matki Bożej w Olsztynie prowadzimy zajęcia językowe w trzech grupach - w sumie uczestniczy w nich 65 osób.
Zajęcia prowadzą wolontariusze - pracownicy naukowo-dydaktyczni z Wydziału Humanistycznego:
  • dr hab. Maria Rółkowska z Katedry Dziennikarstwa Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji,
  • dr hab. Renata Makarewicz, prof. UWM z Katedry Języka Polskiego Instytutu Językoznawstwa,
  • dr Joanna Nawacka z Katedry Lingwistyki Stosowanej,
  • dr Sebastian Przybyszewski
  • dr Monika Czerepowicka z Katedry Języka Polskiego i Logopedii,
  • Alicja Malinowska, absolwentka filologii polskiej.
Do projektu włączyli się także pracownicy Katedry Gospodarki Nieruchomościami i Systemów Informacji Geograficznej oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Lingwistyka w biznesie UWM - pomagają w konwersacji, zawracając uwagę na poprawną wymowę i pisownię.
Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i poświęcony czas.
Brawa również dla pomysłodawców i inicjatorów -
  • dr hab. Marii Rółkowskiej,
  • dr hab. Renaty Makarewicz, prof. UWM z Wydziału Humanistycznego
  • dr. inż. Jana Kuryja z Wydziału Geoinżynierii.