Światowej klasy naukowiec zajmującym się teoretycznymi podstawami opracowania obserwacji geodezyjnych z wizytą na naszym Wydziale
Szanowni Państwo,
W dniach 05.03-09.03.2024, będziemy mieli przyjemność gościć na Naszym Wydziale Profesora Petera Teunissena, pracującego na Uniwersytecie Technicznym w Delft w Holandii, Uniwersytecie Technicznym w Perth w Australii oraz Uniwersytecie w Melbourne w Australii. Prof. Teunissen został zaproszony na Nasz Wydział podczas międzynarodowej konferencji naukowej IUGG 2023, która odbyła się w Berlinie.
Jest to zasługą prof. Pawła Wielgosza, który razem z prof. Teunissenem aktywnie działa na rzecz rozwoju najważniejszej międzynarodowej organizacji zrzeszającej geodetów (ang. International Association of Geodesy - IAG).
Prof. Peter Teunissen jest światowej klasy naukowcem zajmującym się teoretycznymi podstawami opracowania obserwacji geodezyjnych. Obecnie pełni funkcję wice-prezydenta organizacji IAG. Prowadził badania w różnych dziedzinach geodezji. Jego ogromny wkład w rozwój algorytmów pozycjonowania satelitarnego doprowadził m.in. do rozwoju techniki pozycjonowania w czasie rzeczywistym (RTK), z której korzystamy na co dzień. Aktualne badania Prof. Teunissena dotyczą fundamentalnych problemów kontroli jakości opracowania obserwacji geodezyjnych, szczególnie w kontekście precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego.
Jego wkład naukowy został doceniony różnymi nagrodami, w tym Nagrodą IAG Bomford, Nagrodą Badawczą Humboldta, Nagrodą ION Keplera czy Medalem Veninga-Meinesza EGU. Posiada doktorat honoris causa CAS i jest członkiem z wyboru takich organizacji naukowych jak IUGG, IAG, UK-RIN i USA-ION. Wykłady prowadzone przez prof. Teunissena są zatem doskonałą okazją do poszerzenie swojej wiedzy z zakresu opracowania obserwacji geodezyjnych, a także inspiracją do odkrywania i rozwiązywania nowych problemów naukowych.
W związku z tym, chcielibyśmy Państwa zaprosić na otwarte wykłady dla pracowników i studentów!
Termin: środa 06.03.2024 r. sala 29/H12A:
- Lecture #1 "Mixed-Integer Estimation in GNSS Models"
-8.45-9.30
-9.45-10.30
- Lecture #2 "Geodetic Quality Control by Mariage of Estimation and Testing"
10.45-11.30;
11.45-12.30;
Na zdjęciu prof. Teunissen z nagrodą Keplera, którą otrzymał za swój wkład w algorytmiczne podstawy nawigacji satelitarnej oraz za ciągłe zaangażowanie w globalną edukację następnego pokolenia inżynierów nawigacji .
Źródło zdjęcia: https://www.ion.org/awards/2019-Kepler.cfm