Zakończyła się rekrutacja kandydatów do udziału w certyfikowanych szkoleniach z obsługi programów komputerowych AutoCAD i REVIT

Certyfikowane szkolenia i warsztaty dla studentów Wydziału Geoinżynierii organizowane są w ramach projektu „Uniwersytet Wielkich Możliwości – program podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania” (nr POWR.03.05.00-00-Z201/18).

AudoCAD – jest popularnym programem wykorzystywanym do dwuwymiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania projektowania. AutoCAD jest powszechnie wykorzystywany w dziedzinach technicznych i inżynierskich m.in. przez konstruktorów, architektów, elektroników, mechaników i innych projektantów (m.in. przez absolwentów kierunku inżynieria środowiska).

Revit – to wszechstronne oprogramowanie do modelowania obiektów budowlanych oraz opracowywania dokumentacji architektoniczno-budowlanych. Pozwala m.in. zaprojektować i wymodelować elementy instalacji wewnętrznych oraz stworzyć dokumentację projektową. Revit jest powszechnie wykorzystywany przez architektów, inżynierów budowlanych, inżynierów środowiska i innych specjalistów budowlanych w celu uzyskania wglądu w to jak budynki będą funkcjonowały jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Zakwalifikowanych zostało 11 najlepszych studentów inżynierii środowiska (studia inżynierskie).

Uczestnicy kursów odbędą:

• 64 h szkoleń z programu AutoCAD (kurs zaawansowany, Kompletne 2D, Projektowanie 3D)
    przewidywany termin szkolenia (24.03.2022-15.04.2022, czwartki i piątki)
  • 99 h szkoleń z programu REVIT (MEPHVAC, WOD-KAN, Instalacje wewnętrzne, Konstrukcja, Architektura)
    przewidywany termin szkolenia (21.04.2022-27.05.2022, czwartki i piątki)

Dodatkowo każdy uczestnik kursu dostanie dostęp do interaktywnego pakietu e-kursów z programów AutoCAD i REVIT.

Szkolenia będą organizowane zdalnie przez Centrum Szkoleniowe ABCAD z Warszawy. Na okres szkoleń firma szkoleniowa zapewni wszystkim uczestnikom kursów laptopy. Kursy będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

To już druga edycja kursów z programów AutoCAD i REVIT, dedykowanych dla studentów inżynierii środowiska. Opinie studentów o zeszłorocznych kursach są bardzo pozytywne. Międzynarodowe certyfikaty szkoleń (wydawane w języku angielskim) na pewno wzbogacą CV naszych absolwentów i pomogą zdobyć pracę w firmach projektowych.

Koordynator projektu:

• dr hab. Jarosław Jaszczur-Nowicki, prof. UWM - j.jaszczur-nowicki@uwm.edu.pl, tel. (89) 523 34 80

Asystent koordynatora projektu:

• dr inż. Tomasz Jóźwiak – tomasz.jozwiak@uwm.edu.pl, tel. 608 534 141