Zmarł dr hab. Tadeusz Rynkiewicz

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 1.09.2021 roku,  w wieku 68 lat  zmarł były pracownik Katedry Turystyki Rekreacji i  Ekologii - dr hab. Tadeusz Rynkiewicz, prof.UWM  - ceniony naukowiec, szanowany i lubiany przez studentów nauczyciel akademicki. Był zatrudniony  w Katedrze Turystyki, Rekreacji i Ekologii w latach 2015-2018. Wychowawca wielu pokoleń trenerów i instruktorów kajakarstwa, pełnił funkcję szefa szkolenia Polskiego Związku Kajakowego. Autor licznych  prac magisterskich czy licencjackich, publikacji z zakresu m.in. antropomotoryki,  teorii sportu czy  teorii treningu. Wszyscy będziemy  wspominać pana Profesora jako nauczyciela wymagającego, uczynnego, wesołego. Był wielką indywidualnością,  Pan Profesor był również wnikliwym obserwatorem życia, chętnie dzielącym się swoimi spostrzeżeniami.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci
Pracownicy Wydziału Geoinżynierii