Studiuj Geodezję i Kartografię

Geodezja i Kartografia to nauka o mierzeniu wielkości i kształtu obiektów oraz o wyznaczaniu położenia punktów na powierzchni Ziemi.
rekrutacja 2020/2021 sprawdź

Jak mierzyć wykorzystując najnowocześniejsze technologie? Tego dowiesz się od nas! Różnorodność technik obserwacyjnych powoduje nieustanny wzrost roli geodety jako tego, który potrafi wszystkie pomierzone dane interpretować, analizować, integrować i prezentować.Rozwój technologii pozwolił jednak, aby praca geodety stała się łatwiejsza i bardziej interesująca.

gik

Praca w geodezji to podążanie za nowinkami technicznymi, ułatwiającymi codzienne życie. To pasja, która może być realizowana w każdym miejscu. Ziemia, woda, powietrze a nawet kosmos….. to tam umieszcza się urządzenia, których sygnały wykorzystywane są podczas pomiarów.

gik 2

Drony kojarzą się nam głównie z drogimi zabawkami. Jednak, jeśli trafią w odpowiednie ręce, mogą zostać naprawdę dobrze wykorzystane…..

GPS-y zna każdy posiadacz telefonu komórkowego. Ale czy zdaje sobie sprawę, że ta technologia swoje korzenie ma w zastosowaniach geodezyjnych?

Lubicie jeziora? Warmia i Mazury to region przepełniony tymi zbiornikami. Tutaj w Olsztynie nauczycie się wykonywać pomiary dna jezior oraz obiektów zagrażających bezpiecznemu poruszaniu się żaglówek na wodzie.

gik 5

Wszystkie pomierzone dane są interpretowane, integrowane i analizowane, pomaga w tym specjalistyczne oprogramowanie geoinformatyczne oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.

gik 6

Zastanawiasz się po co Ci takie studia? Praca po tym kierunku nie jest nudna.

Zatrudnienie znajdziesz w jednostkach i specjalistycznych firmach geodezyjnych, geoinformatycznych, budowlanych, drogowych, zajmujących się wyceną i zarządzaniem nieruchomościami, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, jednostkach kontrolujących płatności unijne, zarządzających gruntami rolnymi i lasami, przedsiębiorstwach geodezyjno-kartograficznych…..

Kierunek Geodezja i Kartografia współpracuje z wieloma podmiotami z branży geodezyjnej i kartograficznej oraz pokrewnych, które skracają dystans między studentami a ich wymarzoną pracą.

Kształcimy na 3,5 letnich studiach inżynierskich oraz dwuletnich studiach drugiego stopnia, podczas których będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania. Oferujemy atrakcyjny program studiów wzbogacony o zajęcia terenowe, szkolenia i praktyki. Zakres tematyczny (specjalność) wybierzesz sam biorąc pod uwagę własne zainteresowania (zakresy kształcenia).

Mamy znakomitą, wysoko wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną o uznanym dorobku naukowym, pracującą z pasją i zaangażowaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę, a zobaczysz szczegóły dotyczące kształcenia.  Jak rozpocząć studia (o rekrutacji tu).
Obecnie absolwenci zawodów inżynierskich są rozchwytywani przez pracodawców, a to wpływa na poprawę warunków pracy, większe możliwości rozwoju i wyższe zarobki.

Wybór kierunku Geodezja i Kartografia jest zatem najlepszą drogą do osiągnięcia zawodowych celów.