Studiuj Geodezję i Kartografię

Geodezja i kartografia to nauka o mierzeniu wielkości i kształtu obiektów oraz o wyznaczaniu położenia punktów na powierzchni Ziemi.

Jak mierzyć wykorzystując najnowocześniejsze technologie? Tego dowiesz się od nas! Różnorodność technik obserwacyjnych powoduje nieustanny wzrost roli geodety jako tego, który potrafi wszystkie pomierzone dane interpretować, analizować, integrować i prezentować.Rozwój technologii pozwolił jednak, aby praca geodety stała się łatwiejsza i bardziej interesująca.

gik

Praca w geodezji to podążanie za nowinkami technicznymi, ułatwiającymi codzienne życie. To pasja, która może być realizowana w każdym miejscu. Ziemia, woda, powietrze a nawet kosmos….. to tam umieszcza się urządzenia, których sygnały wykorzystywane są podczas pomiarów.

sprzęt geodezyjny

Drony kojarzą się nam głównie z drogimi zabawkami. Jednak, jeśli trafią w odpowiednie ręce, mogą zostać naprawdę dobrze wykorzystane.

zdjecie zdron

GPS-y zna każdy posiadacz telefonu komórkowego. Ale czy zdaje sobie sprawę, że ta technologia swoje korzenie ma w zastosowaniach geodezyjnych?

sprzęt geodezyjny

Lubicie jeziora? Warmia i Mazury to region przepełniony tymi zbiornikami. Tutaj w Olsztynie nauczycie się wykonywać pomiary dna jezior oraz obiektów zagrażających bezpiecznemu poruszaniu się żaglówek na wodzie.

sprzęt geodezyjny

Wszystkie pomierzone dane są interpretowane, integrowane i analizowane, pomaga w tym specjalistyczne oprogramowanie geoinformatyczne oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.

sprzęt geodezyjny

Co po studiach?

Zatrudnienie znajdziesz w jednostkach i specjalistycznych firmach geodezyjnych, geoinformatycznych, budowlanych, drogowych, zajmujących się wyceną i zarządzaniem nieruchomościami, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, jednostkach kontrolujących płatności unijne, zarządzających gruntami rolnymi i lasami, przedsiębiorstwach geodezyjno-kartograficznych.

Kierunek geodezja i kartografia współpracuje z wieloma podmiotami z branży geodezyjnej i kartograficznej oraz pokrewnych, które skracają dystans między studentami a ich wymarzoną pracą.

Kształcimy na 3,5 letnich studiach inżynierskich oraz dwuletnich studiach drugiego stopnia, podczas których będziesz mógł rozwijać swoje zainteresowania. Oferujemy atrakcyjny program studiów wzbogacony o zajęcia terenowe, szkolenia i praktyki. Zakres tematyczny wybierzesz sam biorąc pod uwagę własne zainteresowania.

Do wyboru dwa zakresy kształcenia: geodezja i geomatyka (NOWOŚĆ) lub Geodezja i Szacowanie Nieruchomości.

Mamy znakomitą, wysoko wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną o uznanym dorobku naukowym, pracującą z pasją i zaangażowaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę, a zobaczysz szczegóły dotyczące kształcenia.  Jak rozpocząć studia (o rekrutacji tu).

Wybór kierunku geodezja i kartografia jest zatem najlepszą drogą do osiągnięcia zawodowych celów.

rejestracja IRK