Ambasadorzy Wydziału

Abmasadorzy Wydziału Geoinżynierii
 

Andrzej Brzeziński
absolwent budownictwa

Andrzej Brzeziński

Od pięciu lat kieruje budową kompleksu trzech budynków biurowych Varso Place w Warszawie, z których największy o nazwie Varso Tower, stanie się najwyższym budynkiem nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej. 

Jak wspomina studia, Kortowo i spędzony tu czas? Co poradziłby młodym ludziom, którzy dopiero stoją przed wyborem studiów? Zachęcamy do przeczytania studenckich wspomnień „najwyżej postawionego” budowlańca w Polsce i ambasadora Wydziału Geoinżynierii.

>>>czytaj dalej<<<

Grzegorz Lech
absolwent gospodarki przestrzennejGrzegorz Lech

Grzegorz Lech to były piłkarz, a obecnie prezes pierwszoligowego klubu Stomil Olsztyn. A u nas studiował  gospodarkę przestrzenną.

Jak udało mu się połączyć karierę sportową ze studiami, dlaczego wybrał taki kierunek i jak wykorzystał zdobytą wiedzę?

Posłuchajcie sami! Grzegorz Lech film

Włodzimierz Nalazek
absolwent geodezji i kartografii

Włodzimierz Nalazek

Włodzimierz Nalazek to utytułowany siatkarz, medalista mistrzostw Europy, trener.

Człowiek sukcesu, który na studia przyjechał właśnie do Kortowa, a zdobytą tu wiedzę i doświadczenie z powodzeniem wykorzystuje do dziś.
Posłuchajcie jak wspomina czas studiów Wlodzimierz Nalazek film

 

prof. Dorota Grejner-Brzezińska
absolwentka geodezji i kartografii

Dorota Grejner – Brzezińska

Od ponad 30 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Wiceprezydent do spraw strategii rozwoju badań naukowych na Uniwersytecie Stanowym Ohio. Prowadzi nową organizację inżynieryjną, ERVA (Engineering Research Visioning Alliance), sponsorowaną przez Narodową Fundację Nauki USA, zrzeszającą ponad 300 uczelni i 150 partnerów sektora komercyjnego  ze Stanów Zjednoczonych.

Jak Pani Dorota Grejner-Brzezińska trafiła do Stanów Zjednoczonych jak wspomina czasy studiów w Olsztynie   i jakie ma rady dla studentów?

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Panią Dorotą Grejner-Brzezińską.

>>>czytaj dalej<<<

Mariusz Dobrzeniecki

Mariusz Dobrzeniecki

 

 

Na co dzień - jako prezes - zarządza wielokrotnie nagradzanym Przedsiębiorstwem Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych PEKUM w Olsztynie.
Od 2014 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, a w czerwcu 2022 r. został wybrany na prezesa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Na czym skupić się w czasie studiów, aby osiągnąć sukces w swojej branży, podpowiada #AmbasadorWydziałuGeoinżynierii Mariusz Dobrzeniecki. 

>>>czytaj dalej<<<

Magdalena Reńska
absolwentka gospodarki przestrzennej

Magdalena Reńska

Na co dzień pełni funkcję dyrektora zarządzającego i zasiada w zarządzie firmy Euro Styl (grupa kapitałowa Dom Development), jednego z największych deweloperów mieszkaniowych w Trójmieście. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku nieruchomości w Polsce, m.in. w JLL i Skanska Property Poland. Jest absolwentką m.in. kierunku gospodarka przestrzenna na naszej uczelni. Jak wspomina czasy studiów? Czy uważa, że zdobyta wiedza pozwoliła rozwinąć jej karierę?

Zachęcamy do lektury rozmowy z Magdaleną Reńską, która dołączyła do grona ambasadorów Wydziału Geoinżynierii UWM w Olsztynie

>>>czytaj dalej<<<

Martyna Łęczkowska
absolwentka turystyki i rekreacja

Martyna Łęczkowska

Pewnego dnia postanowiła rzucić wszystko, spakowała plecak i wraz ze swoim partnerem Karolem ruszyła w podróż. Obecnie, po zwiedzeniu Panamy i Kostaryki, osiedli na dominikańskiej wyspie Saona, gdzie zarządzają hotelowym kompleksem domków oraz prowadzą instagramowe konto „Prosto z Raju”. Martyna Łęczkowska - absolwentka Turystyki i Rekreacji na naszym wydziale, a także ekonomii na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, opowiada o tym, co okazało się najtrudniejsze w ich podróży życia i  czy umiejętności wyniesione ze studiów przydają się w obsłudze turystów oraz współpracy z dominikańskimi usługodawcami.

 

>>>czytaj dalej<<<